Göreme Belediyesi

Göreme Belediyesi GastroFest Fuarına Damgasını Vurmaya Devam Ediyor

Gaziantep GastroFest  2019’a katılan Göreme Belediyesi, bu senede Göreme’nin turizm değerleri ile farkını ortaya koymaya devam ediyor.

40 farklı ülkeden ve şehirlerin tanıtım stantlarının yer aldığı GastroFest fuarı Göreme Belediyesi büyük beğeni topladı. Göreme Belediyesi fuarda Belediye Başkanı Ömer Eren tarafından tanıtılırken Başkan Eren GastroFest oldukça verimli olduğunu, tarih, kültür ve gastronomi gezileri için Göreme adına olumlu geri dönüşler aldıklarını ifade etti. Başkan Eren: "Göreme’nin bu tür fuarlara katılması oldukça önemli. Katıldığımız bu fuarda çok sayıda  kişiler ile iletişim sağladık. Hem biz onları ziyaret ettik, hem onlar bizlere ziyarette bulundular. Önümüzdeki turizm sezonunun oldukça iyi bir noktaya geleceğini öngörüyoruz. Göreme tarihi, kültürü ve mutfağı ile ayrıca dinler ve kültürler bölgesinde yer almasından dolayı tüm ülkelerden insanların dikkatini çekiyor. Kapadokya’nın gezilebilir en büyük Göreme Açık Hava Müzesi ve vadileriyle Göreme sürekli gezginlerin uğrak noktası haline geldi" dedi.

Ayrıca Göreme belediye başkanı Ömer Eren Gaziantep Büyük Şehir belediye başkanı Fatma Şahin’ sürpriz bir program hazırlayarak sabahın erken saatlerinde fıstık toplama hasatına katılan başkan Eren yamaç paraçütlerin kullandığı motorlu hafif hava aracı olarak bilinen paramotordan “Kapadokya’nın Kalbi Göreme Belediyesi’nden Gaziantep’e sevgilerle” yazılı afiş açıldı. Sürpriz karşısında teşekkürlerini ileten Başkan Şahin kardeş belediyemiz olan Göreme belediyesi ile çalışmalarımız aralıksız devam edecektir dedi.

GastroFest fuarı bugün de konserler ile devam edecek olup, Göreme Belediye standında, geleneksel hale gelen tanıtım materyaller dağıtımı devam edecek olup. GastroFest fuarı 15 Eylül Pazar günü akşamına kadar devam edecektir.