Göreme Belediyesi

Başkan Cingil'in 19 Mayıs Mesajı

Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı'nın 98. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı'nın 98. yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda, "19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı, dünyanın bütün başarılarını hak eden yüce devletimize, aziz milletimize ve sevgili gençlerimize kutlu olsun." dedi.

Başkan Cingil, açıklamasında, günümüz dünyasında bilgi ve teknolojinin kullanılmasıyla elde edilebilecek, sürdürülebilir bir başarının mutlak ve yegâne yolunun Atatürk’ün aydınlattığı medeniyet yolu olduğuna gençlerimizin yürekten inandığını belirtti.

Cingil, şöyle dedi: "Bu inanç ve heyecan içerisinde de gençlerimiz kalkınma çabalarını artırmada ve dünya ile her alanda yarışmada kararlıdırlar. Yeni yüzyıl şartları içerisinde dünya gerçeklerini, medeni ihtiyaçları ve küresel rekabeti aklın icapları içerisinde algılayan gençler, Atatürk’e minnettardır. Gençlerimiz, Atatürk’ün aydınlattığı medeniyet yolunda yürümeye devam edecek ve yaktığı çağdaşlık meşalesini hiç söndürmeyeceklerdir. Türkiye Cumhuriyet Devleti; yılmaz bekçileri olan Gençlerimizin aydınlık zihni, vefakar sinesi ve engin sevgileri ile sonsuza kadar var olacaktır. Çağdaş ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin özgür ve bağımsız gençlerimizin Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun."